DOLAR 31,1263
EURO 33,8255
ALTIN 2034,382
BIST 9334,13
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum °C

Erzurum Valiliğinden duyuru

20.03.2009
615
A+
A-

Erzurum Valiliği ve ilçe kaymakamlıklarında çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel alınacak.

ERZURUM VALİLİĞİNDEN DUYURULUR

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Erzurum Valiliği ve İlçe Kaymakamlıklarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre aşağıda unvanı ve adedi belirtilen Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına, 2008 KPSS (B) grubu puan sıralamasına göre Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar hükümlerine uygun şekilde personel alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR:

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

b) Erkek adaylarda askerliğini yapmış veya en az 1 yıl erteletmiş olmak.

c) Görevini yerine getirmede sağlık yönünden engel olabilecek daimi hastalığı veya özrü bulunmamak.

d) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

ÖZEL ŞARTLARI:

1) SÖZLEŞMELİ BÜRO PERSONELİ

I. Grup (4 kişi alınacaktır)

a) Üniversitelerin 4 yıl ve üzeri eğitim veren fakültelerin Bilgisayar, Bilgisayar Teknolojisi ve Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Halkla İlişkiler, Hukuk, İktisat, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kamu Yönetimi, Muhasebe, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinden veya bunların denkliği Yüksek Öğrenim Kurulunca kabul edilen Yurtdışındaki bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

b) 2008 KPSS B grubu sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

II. Grup (1 kişi alınacaktır)

a) I.Grupta sayılan bölümlerin herhangi birini bitirmek.

b) Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı İngilizceden (KPDS) en az D düzeyinde puan almak veya buna eşdeğer IELTS veya TOEFL belgesi bulunmak.

c) 2008 KPSS B grubu sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak

III. Grup (3 kişi alınacaktır)

a) Üniversitelerin/Yüksekokulların 2 yıl süre ile eğitim veren Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, Büro Yönetimi, Halkla İlişkiler, İletişim ve Halkla İlişkiler, Mahalli İdareler ile Muhasebe Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

b) 2008 KPSS B grubu sınavına girmiş ve KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

2) SÖZLEŞMELİ PROGRAMCI (1 kişi alınacaktır)

a) Üniversitelerin en az 4 yıl ve üzeri eğitim veren fakültelerin Bilgisayar, Bilgisayar Bilimi/Bilimleri, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği/Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi Bölümü, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Büro Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Enformatik/Bilgisayar-Enformatik, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya bunların denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen Yurtdışındaki bölümlerinden birini bitirmiş olmak

b) Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı İngilizceden (KPDS) en az D düzeyinde puan almak veya buna eşdeğer IELTS veya TOEFL belgesi bulunmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ:

1. Başvuru yapmak isteyen adaylar www.erzurum.gov.tr. adresinden temin edecekleri İş Talep Formunu eksiksiz olarak doldurarak başvuru yapmak istedikleri pozisyonu belirten bir dilekçe ile aşağıda istenilen belgelerle birlikte en geç 07/04/2009 tarihi mesai bitimine Erzurum Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü adresine şahsen müracaat ederek evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personel Seçme Sınavı puanları ÖSYM Başkanlığından teyit edilecektir.

3. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

4. Başvuru esnasında Kurumumuz tarafından aranan belgeler incelendiğinde eksik belgesi olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER:

a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti

b) Nüfus Cüzdanının Sureti

c) KPSS Sonuç Belgesi

d) Adli Sicil Kaydı (Yeni tarihli)

e) Yabancı Dil Belgesi (Programcı ve II.Grup için)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, DUYURULMASI VE ATAMA:

Valiliğimizce Oluşturulan Değerlendirme Komisyonu tarafından;

1. Başvurusu kabul edilen adayların başvuru süresi bittikten sonra nitelikleri incelenecek başvurusu uygun olanlar Lisans Mezunları KPSSP3 puanı esas alınarak Ön lisans mezunları ise KPSS93 puanı sıralamasına tabi tutulacak ve en yüksek puan alan adaylardan başlanarak ilan edilen kadro sayısı kadar adayın asil olarak ve yine aynı sayıda adayın yedek olarak kazandığı Valiliğimiz www.erzurum.gov.tr. adresinde ilan edilecek ve ayrıca yerleştirilmesi yapılan adayların adreslerine de bildirilecek, istenilen belgeleri verilen süre içerisinde teslim ettikten sonra atamaları yapılarak sözleşme imzalanacaktır.

2. Başarı puan sıralaması sonucunda puanların eşit olması halinde, yaşı küçük olan adaya öncelik tanınacaktır.

3. Atama yapılmasını hak kazanan adaylardan verilen süre içerisinde belgelerini teslim etmeyen veya ataması yapıldıktan sonra süresi içerisinde görevine başlamayan yada aranılan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atamaları iptal edilecek ve yerlerine puan sıralamasına göre yedek adayların ataması yapılacaktır.

ATAMASI YAPILACAKLARDAN İSTENİLECEK BELGELER:

a) Sağlık Kurulu Raporu (Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınmış yeni tarihli)

b) Askerlik Durum Belgesi

c) 8 adet fotoğraf (Yeni Çekilmiş)

d) Mal Bildirimi Formu

e) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (2 Suret)

f) Mesleki tecrübesini gösterir belge (Olanlar için)

ÜCRET:

a) Büro Personeli

Unvanı ve Niteliği Hizmet Yılı Aylık Brüt Sözleşme Ücreti
Büro Personeli (Lisans, Önlisans Mezunları) a) 5 Yıldan az olanlar 1.081,60
b) 5 yıldan 10 yıla kadar olanlar 1.132,56
c) 10 yıldan 15 yıla kadar olanlar 1.182,48
d) 15 yıldan 25 yıla kadar olanlar 1.234,48
e) 20 yıldan fazla olanlar 1.291,68
b)
Programcı Mesleki Tecrübesi İngilizce Düzeyi Aylık Brüt Ücreti
5 Yıldan fazla A – B 1.743,53
C 1.676,74
D 1.667,01
3 – 5 Yıl A – B 1.667.01
C 1.587.72
D 1.561,32
1 – 3 Yıl A – B 1.508,35
C 1.444,79
D 1.409,34
0 – 1 Yıl A – B 1.302,76
C 1.231,39
D 1.195,71

DİĞER HUSUSLAR:

1. Sözleşmeli personel, kamu hizmetlerinin gördürülmesini temin maksadıyla, ihtiyaç duyulan hizmet birimleri ve pozisyonlarında istihdam edildiğinden, Devlet memurlarında olduğu gibi kurumlar içinde veya kurumlar arasında naklen atamalarına dair mevzuat bulunmamaktadır. Bu nedenle bu pozisyonlara yerleştirilen personel herhangi bir nedenle (eş durumu, sağlık vb) nakil talebinde bulunamazlar.

2. Atamaları yapılmayan adayların başvuru evraklarını yerleştirme sonucunun ilanından itibaren 15 gün içinde aday tarafından talep edilmesi halinde iade edilecek olup, belirtilen süre sonrası yapılacak talepler dikkate alınmayacaktır

3. Programcı için mesleki tecrübenin belirlenmesinde Bilişim Personeli (Programcı) olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile SSK’na tabi özel kesimde bilişim personeli (Programcı) olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.

4. İlan metninde belirtilmeyen hususlar hakkında diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

(gazeteguncel.com)