DOLAR 32,2267
EURO 34,9532
ALTIN 2418,99
BIST 10676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum °C

Hakim Selçuk Uğur Özdemir'in Kararı Doğru

08.11.2009
762
A+
A-

Daha önce ilçemiz hakimlerinden Selçuk Uğur Özdemir hakkında ki asılsız karar; 08 Kasım 2009 tarihli posta gazetesinde ki 21. sayfasında ki haber ile biz sevenlerini mutlu etmiştir.

21. sayfadaki haber

 

Hakim Selçuk Uğur Özdemir’in Kararı Doğru,

Tahliye kararı ile ilgisi olmayan otel kayıtları incelendiğinde Selçuk Uğur Özdemir’in yalnız kaldığı, yanında herhangi bir kadın olmadığı, tanıklarında bu hususu doğruladığı, faturanın şüphelilerle hiçbir ilgisi olmayan bir arkadaşı adına düzenlendiği, Selçuk ÖZDEMİR tarafından ödendiği anlaşılmıştır.

 

Çorlu C.Başsavcılığı tarafından Ortem isimli şirket ve Belediye görevlileri hakkında ihaleye fesat karıştırmak suçuyla ilgili yürütülen soruşturma sırasında Selçuk ÖZDEMİR tutuklanan tüm şüphelilerin tahliyesine Ceza Usul Kanununa uygun olarak karar vermiştir. Daha önceki haberlerde adı geçen şüphelilerden S. Mutafoğulları bir daha hiç tutuklanmamış B. Orakçı ise kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmiş halen tutuksuz yargılanmaktadır. Şüphelilerin serbest olmaları da tahliye kararının haklılığını göstermektedir.

 

Selçuk Özdemir ziyarete gelen arkadaşlarını yemeğe götürmüş ve yemek parasını kendisi ödemiştir. Bu ödemeye ilişkin kredi kartı slibi ilgili mercilere verilmiştir. Yemekte tahliye ile ilgili hiçbir görüşme olmamıştır.

 

Selçuk Uğur Özdemir tahliye kararından 3 ay sonra yıllık iznini geçirirken Ankara’da 5yıldızlı otelde kalmıştır. Ancak oteldeki yeri idda edildiği gibi tahliye kararı verdiği bir sanığın ortağı olan Turgay DURSUN tarafından değil Erzurumlu hemşerisi olan Turgut ÖNER tarafından ayrılmış faturada onun adına düzenlenmiş, ücreti de Selçuk Uğur ÖZDEMİR tarafından ödenmiştir. Oteldeki odasında kesinlikle yalnız kalmıştır. Otelinin kayıtları ve tanık beyanları da bu hususu doğrulamaktadır. Haberdeki telefon görüşmelerini yapan Turgay Dursun görüşme yaptığı sırada Selçuk Özdemir yanında değildir ve bu görüşmeden haberi yoktur. Ayrıca Turgay Dursun Mahkeme Huzurundaki ifadesinde bu hususu doğrulamış Selçuk Uğur Özdemir’in olmadığı bir ortamda onun haberi olmadan M. isimli arkadaşı ile eğlenmek için telefon açtıklarını söylemiştir.

 

Habere konu iddianameyi düzenleyen ve iddianame düzenlendikten sonra Pertek/Tunceli savcılığına atanan C.Savcısı Engin ŞİMŞEK ve Adıyaman’a atanan Orhan ÇETİNGÜL hakkında usule aykırı iddianame düzenledikleri, adını yasal olmayan şekilde iddianamede geçirdikleri ve görevlerini kötüye kullandıkları konusunda Selçuk Uğur Özdemir tarafından ilgili mercilere, gerekli müracaatlar yapılmış ve halen bu kişiler hakkında konu incelenmektedir.

 

Haberde adı geçen Hayrettin Coşkun ve Turgay Dursun tutuksuz yargılanmakta olup bu davada Selçuk Uğur Özdemir diğer hakim ve savcılar ile birlikte tanık olarak çağrılmış ve tanık olarak beyanda bulunmuştur.

 

Selçuk Uğur Özdemir özel hayatına ve meslek yaşamına son derece dikkat eden saygın, güvenilir, yardımsever birisi olup, ne bu dosyada nede başka bir davada hiçbir zaman hakkında karar verdiği birisi veya yakınlarından hiçbir menfaat temin etmemiştir. Hakim-Savcılar arasındaki meslek anlaşmazlıklardan kaynaklandığı düşünülen iftira ve karalama kampanyası neticesinde yapılan aleyhe yayın ve haberlerin gerçeklerle ilgisinin bulunmadığı, Selçuk Uğur Özdemir’in hiçbir zaman açığa alınmadığı, hakkında dava açılmadığı hakim olan çok değerli eşinin talabi ile Osmaniye Hakimliğine atandıkları ve burada görevlerini devam ettirdikleri kamuoyunun, Selçuk Uğur Özdemir’in sevenlerinin ve ve yargı camiasının bilgilerine saygı ile sunulur.

 

Keşideci Vekili

Av.Cavit Öztürk