DOLAR 31,1461
EURO 33,8514
ALTIN 2041,365
BIST 9283,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum °C

Bir Vatandaş Olarak Seçilecek Belediye Başkanından Dileklerim.

26.03.2009
657
A+
A-

Bir vatandaş olarak seçilecek olan belediye başkanlarından dileklerim.

1- Ağacı sevecek, şehrimizi yemyeşil cennet misali yapacak.

2- İlçemizde ki kaçak su kullanımının önüne geçilecek. Kaçak suların hepsi en kısa zaman içinde kapatılıp, gerekli resmi işlemler yapılacak.

3- İlçemize kalitesiz kömür sokulmayacak.

4- Şehrimizin bütün mahallelerini, sokaklarını, caddelerini temizlik seferberliği ilan ederek, tertemiz edecek, bütün çöpleri toplayacak, her mıntıkaya muntazaman konumuna göre çöp kutuları yerleştirecek.

5- İlçemizde ki mezarlıkların bütün yollarını asfaltlandıracak, buralara şadırvan yapılacak ve ağaçlandırmaya gidilecek.

6- Geleneksel el sanatları ve meslek iş yerleri kurulacak, yasalar müsaade ederse ev ve işyeri kiralarına üst limit kısıtlaması koyacak.

7- Bir Olur müzesi açacak, geçmişte ve günümüzde şehrimize ait ne kadar eser ve yayın varsa bu mekânda halkın istifadesine sunulacak. Olur fotoğrafları sergilenecek. İlçenin yetiştirmiş olduğu mühim şahsiyetleri resimleri ile tanıtacak panolar yerleştirilecek. Bu ülke adına şehit olan kişiler unutulmayacak, unutturulmayacak.

8- Gösterişten, şaşaadan uzak duracak. Harcanan her kuruşun milletin malı olduğu şuurunda olacak, yetim hakkını düşünecek.

9- Gündüz halkın içinde, gece makamında çalışacak. Normal bir memur gibi sabah 8.30, akşam 17.30 çalışmayacak.

10- Yapılacak her işte kanunlara titizlikle riayet edecek, meşveret ve istişareye azami ihtimam gösterecek.

11- Milli bayramlarda, özellikle kurtuluş şenliklerinde onu bunu getirip milletin parasını çarçur etmeyecek. Şehrin öz sanatçılarını, değerlerini, folklor ekiplerini değerlendirecek.

12- Şehrimizde kitap okumayı teşvik edecek, özendirecek projeler hazırlayacak, bu projeleri uygulayacak, yarışmalar tertip edecek.

13- Belediyeye yapılan alımlarda eş, dost akrabadan alış veriş yapmayacak. Adil davranacak, şehrin menfaatlerini ön planda tutacak.

14- Bütün belediye personelini temizlik işçisinden daire başkanına kadar hepsini mesleki ve teknik eğitimin yanı sıra iletişim ve halkla ilişkiler eğitiminden geçirecek.

15- Halkın kendisine verdiği makamı, halka hizmet yeri bilecek, böbürlenmeyecek, kibirle davranmayacak.

Her kimler seçilecek ise şimdiden tebrik ediyor, oturacakları iğneli koltuğu halka hizmet için nimet telaki etmeleri diliyorum. Şimdiden Olur’umuza hayırlı olsun