Bursa Dadaşlar Derneği'nin Tertiplemiş Olduğu Geleneksel 8. Karakucak Şenlikleri Bursa Hamitler Parkı'nda Muhteşem Bir Törenle Yapıldı.

Açılış; aziz şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini ile ilgili Konuşmayı, Dadaşlar Derneği Başkanı Sayın Mikail Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri İle Birlikte Yaptı ve İsraili ve Terörü Şeddetli bir dille kınadı.
Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe,  Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Nilüfer Kaymakamı Sayın Ekrem Calık, Bursa Emniyet Müdür Yardımcıları, Çeştili illerden gelen MHP il ve ilçe teşkilat başkanları, Yine İl dışından Dadaşlar Dernek Başkanları ile çok sayıda üst düzey Bürokratlar ile Başta Kuşkana Fuat (Fuat Özalpoğlu) ve arkadaşları olmak üzere, Selami Durmuş Esra Yokuş Sanatçılarımız renk katarken, yine, yılların eskitemediği cazgır başı Pele Mehmet şanına yakışır anonsları ile Pehlivanları coşturdu.

Bir çok spor adamına plaketlerin verildiği etkinlik görülmeye değerdi.

Ağalık yarışını ise yine geçen sezonun Ağa'sı 100 000 TL ile Kural Sürücü Kursları Sahibi yeniden ağalık koltuğuna oturdu.

Haber ve Fotoğraflar: Feyzullah TAŞKIN