Olur İlçesi Manşet Haberleri

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Erzurum’un Olur ilçesinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen Akdağ Kültür ve Sanat Festivali bugün yapılan karakucak güreşleri ile sona erdi. Festivalin bu günkü konuğu ise Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak oldu. Olur programının öğleden sonraki bölümünde Akdağ Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan Vali Altıparmak vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Olur ilçe merkezinden yaklaşık 11 Km. mesafedeki ormanlık alanda yapılan festivalde gerçekleştirilen karakucak güreşlerini ilgiyle izleyen Vali Altıparmak yarışmada 1. olan güreşçilere madalyalarını verdi. Şampiyon güreşçileri tebrik eden Vali Altıparmak: “Allah coşkunuzu daim etsin. Çok güzel bir coşku yaşıyorsunuz. Bu ormanların arasında, bu yükseltide güzel bir yerdesiniz. Bundan sonraki yıllarda dışarıda olan Olurluların buraya gelmesiyle bu festivalin bir hafta boyunca devam edeceğine inanıyorum. Olur’u tanıtmak sizin elinizde, bizlerde size gereken desteği vereceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından Olur Belediye Başkanı Rüstem Polat tarafından Vali Altıparmak’a festivale katımlarından dolayı bir plaket takdim edildi. Festival alanında Olurlular ile öğlen yemeği yiyen Vali Altıparmak daha sonra tekrar Olur ilçesine hareket etti.

İlk gününde doğa gezisi ile başlayan festivalin ikinci gününde el sanatları sergisi ve yöresel ürün yarışmaları yapılmıştı.

Vali Altıparmak’ın Olur programına eşlik eden Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Kaymakam Ömer Çimşit, bazı kurumların bölge ve il müdürleri de festivale katıldılar.

Olur İlçesi Haberleri

Olur İlçesi Gurbet Haberleri

Olur İlçesi Vefat Haberleri

Erzurum - Bölge Haberleri