Olur İlçesi Manşet Haberleri

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Dönemi sona erdi.Tüm öğrencilerimiz 2 Hafta dinlendikten sonra 9 Şubat Pazartesi günü ikinci döneme başlayacaklar. Öğrencilerimiz birinci dönem karnelerini aldılar. Karnelerinde düşük not olan öğrencilerimiz olabilir. Anne ve babalar çocuklara iyi davransınlar. Biraz daha gayretli olursan bu düşük notu yükseltirsin şeklinde tavsiyede bulunsunlar. Yarı yıl tatili süresince kitap okumalarını teşvik etsinler.

Darb-ı mesel haline gelmiş bir söz aklıma geldi: Kötü bir insana 40 gün iyisin iyisin dersen iyileşmesi,iyi bir insana da 40 gün kötüsün kötüsün dersen kötüleşmesi çok vuku bulmuştur. Anne ve babalar olarak çocuklara pozitif yaklaşalım. Onları başarılarından dolayı ödüllendirelim.Eksikliklerini dolaylı yollardan tamamlayalım. Kusurlarını affedelim.Her şeyin iyi ve güzel taraflarından bahsedelim. Kötü şeylerden bahsetmeyelim. Batılı yani kötü olan şeyleri tasvir etmek safi zihinleri dalalete sevk eder. Unutmayalım.

Tüm öğrencilerimize ikinci dönemde başarı dileklerimle birlikte şu güzel cümle ile yazımı tamamlıyorum. “Güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır.”

M.Nuri ATASEVEN

Şube Müdürü

Olur İlçesi Haberleri

Olur İlçesi Gurbet Haberleri

Olur İlçesi Vefat Haberleri

Erzurum - Bölge Haberleri